نکات آشپزی برای خوشمزه شدن ماکارونی

ماکارونی از آن دسته از غذاهایی است که طرفدارن زیادی دارد نکاتی که برای خوشمزه شدن ماکارونی وجود دارد را میخواهیم در این مقاله به شما آموزش دهیم.
فرقی نمی کند که شما کودک هستین یا بزرگسال ماکارونی جزو آن دسته از غذاهایی است که همیشه پر طرفدار و لذیذ بوده، این ها تنها دلایل کوچکی برای محبوب بودن این غذای خوشمزه  محسوب می شود.

به نقل از وب سایت خبری پارسینه همیشه نکات طلایی برای پختن ماکارونی وجود دارد که میتواند به هر چه خوشمزه تر شدن آن کمک کند پس شما می توانید با مطالعه این دستورات یک ماکارونی خوشمزه درست کنید.

۱. نکته مهم و کلیدی اینه که زمانی که دارید رشته های ماکارونی را می جوشانید، اجازه دهید خوب بپزد. بعد آنها را آبکشی کرده و با مایه ماکارونی مخلوط کنید. در زمان آبکشی ماکارونی را زیاده از حد نجوشانید تا خمیر نشود و همچنین رشته های ماکارونی را با آب سرد کاملا بشویید و از هم جدا کنید، در صورت تمایل برای خوشرنگ تر شدن ماکارونی ۱ قاشق چایخوری زعفران دم کرده به مایه ماکارونی اضافه کنید.

۲. هنگام درست کردن مایه ماکارونی، قبل از اینکه بگذارید بپزد آنرا بچشید تا اگر چاشنی ای کم یا زیاد بود بتوانید به موقع به آن رسیدگی کنید.

۳. بعد از اینکه ماکارونی پخت، آنرا از روی گاز برداشته و بگذارید ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بماند تا مایه خوب به خورد ماکارونی ها برود.

اگر به آب جوش روغن نزنید ماکارونی‌ها به هم می‌چسبند.

تمام چیزی که نیاز دارید تا مطمئن شوید ماکارونی‌ها به هم نمی‌چسبند این است که مطمئن شوید آب به اندازه‌ی کافی دارید، پس از افزودن ماکارونی آن ها را یک یا دو بار خوب هم زده‌اید و اینکه در هنگام افزودن ماکارونی آب در حال جوشیدن بوده است.

نیاز به مقدار زیادی آب جوش ندارید.

اطمینان دارید. در ابتدا آب زیاد کمک می‌کند ماکارونی‌ها به هم نچسبند و بدون اینکه به هم گیر کنند فضای بیشتری برای حرکت داشته باشند. همچنین آب نشاسته‌ی آزادشده از ماکارونی‌ها را رقیق می‌کند، درنتیجه‌ی آب ماکارونی چسبناکی نخواهید داشت که منجر به چسبیدن ماکارونی‌ها به هم شود.

نیازی نیست آب کاملاً بجوشد.

در ابتدای افزودن ماکارونی‌ها این کار در حین پخت مانع چسبیدن آن‌ها به هم می‌شود و در نهایت ماکارونی شما طعمی خوب و بی‌نظیر خواهد داشت.

ماکارونی را پس از پخت آب بکشید.

نیازی نیست این کار را بکنید مگر اینکه می‌خواهید در سالاد سرد ماکارونی از آن‌ها استفاده کنید. در غیر این صورت شما نشاسته‌های با ارزشی را شسته‌اید و سس چاشنی، به درستی روی ماکارونی شما قرار نخواهد گرفت

نیازی نیست به آب نمک بزنید.

اگر به آب در حال جوش نمک نزنید ماکارونی شما بی‌مزه خواهد شد. یعنی طعم واقعی ماکارونی شما خوب مشخص نخواهد شد.

ماکارونی تازه بهتر از ماکارونی خشک است.

لزوماً این‌طور نیست، این دو متفاوت‌اند. همان‌گونه که ماکارونی‌های دارای شکل‌های مختلف با سس مخصوص خود بهترند، سس‌های خاصی نیز در ایتالیا برای ماکارونی تازه استفاده می‌شوند. درحالی‌که نوع دیگری از سس برای ماکارونی خشک بهتر است.

البته همیشه این که چه نوع ماکارونی رو استفاده کنید و محصول با کیفیت را خریداری کنید مهم است پس باید حتما از قبل از پختن  غذا به انتخاب یک ماکارونی خوب دقت کنید.

شرکت ساوین تولید کننده انواع ماکارونی شکلی و فرمی، پروتئین سویا و حبوبات با بهترین و به روز ترین تجهیزات تولید توانسته ذائقه هر ایرانی را به خود جلب کند پس شما هم می توانید برای لذت بردن از یک محصول با کیفیت و خوشمزه ماکارونی ساوین را با خیال راحت انتخاب کنید.

به بالای صفحه بردن